Antyalergiczny materac dla dziecka

Antyalergiczny materac dla dziecka

 

Małe dzieci są szczególnie wymagającą grupą odbiorców, bo wszystko co ma kontakt z ich skórą, musi być bezpieczne i delikatne. Dzieci często mają uczulenia, dlatego ubrania, pościel, a także jedzenie, muszą być dokładnie przebadane.

Na jakim materacu może spać dziecko?

materace antyalergiczne dla dzieckaMaluchy muszą mieć odpowiednio twarde podłoże do spania, ponieważ ich kręgosłup i mięśnie cały czas się kształtują i potrzebują właściwego podparcia podczas snu. Niemowlaki w łóżeczku spędzają swoje pierwsze miesiące życia, więc warto sprawić mu wygodne spanie. Materace antyalergiczne dla dziecka są polecane w każdym wieku. Najczęściej są wykonane z pianki poliuretanowej, kokosa, lub gryczane. Wszystkie modele materaców dla dzieci są wykonane warstwowo i każda warstwa pełni nieco inną funkcję. Antyalergiczny materac nie dopuszcza do gromadzenia się w nim niebezpiecznych roztoczy, grzybów i pleśni, bo posiada specjalną strukturę. Wierzchnia strona posiada optymalną perforację, dzięki której woda jest odprowadzana na zewnątrz. Cały materac jest pokryty specjalnym pokrowcem zapinanym na zamek dla łatwego ściągania i zakładania. Im starsze dziecko, tym bardziej miękki może mieć materac, ale nigdy nie może się zapadać pod ciężarem ciała. Pianka w materacach dziecięcych jest bardzo sprężysta i posiada dużą gęstość. Dla pełnego efektu, poza odpowiednim materacem, należy też stosować antyalergiczną pościel, poszewki z naturalnej bawełny i specjalne poduszki. Dzięki takiemu postępowaniu, z pewnością dziecko nie będzie miało alergii.

Materace dla maluchów dostaniemy niemalże w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Jednak ich największy wybór znajduje się w sklepach internetowych, które sprowadzają je bezpośrednio od producenta, który udziela na nie długiej gwarancji.