Busy do Holandii

Busy do Holandii

Do pracy za granicę wyjechało już kilka milionów Polaków i spora część już nie wróciła. Obecnie nasi rodacy, jeżdżą do pracy do naszych najbliższych sąsiadów, czyli do Niemiec Belgii, a nawet na Słowację. Na podróż wybierają autobusy, lub własne samochody.

Skąd wyjeżdża bus do Holandii? 

busy holandia krakówW Polsce ciągle płace są na niezadowalającym poziomie i sporo ludzi szuka zarobku zagranicą. Wyjeżdżają opiekunki, pielęgniarki, lekarze, a nawet zwykli budowlańcy. W Holandii jest sporo wolnych miejsc na najniższych stanowiskach w gastronomi, czy w budownictwie. Polaków kusi duży zarobek, dlatego jadą do pracy na parę miesięcy, a potem wracają, by za paręnaście dni znowu jechać do pracy. Jeżeli wcześniej wykupimy bilety na busy Holandia Kraków będzie miastem, z którego wyjeżdża ich najwięcej. Jest to bardzo popularny kierunek wśród ludzi mieszkających na południu Polski. Bus wyjeżdża z dworca głównego i jedzie wprost do stolicy Holandii, z małym postojem w Niemczech. Niemalże każdy kurs ma wykupione wszystkie bilety na podróż w jedną stronę. Do Holandii jeżdżą bardzo nowoczesne busy, które posiadają klimatyzację, wygodne fotele z regulowanymi zagłówkami, i otwieranymi oknami, co jest dużym plusem w sezonie letnim. Podróż z Polski do Holandii trwa najczęściej około ośmiu godzin, ale oczywiście ostateczny czas zawsze zależy od warunków panujących na drodze i tego gdzie kierowca będzie zatrzymywał, żeby zabrać pasażerów. Bilety możemy kupić wcześniej w kasie dworca, albo w dniu wyjazdu u kierowcy.

Kierowcy konkurują między sobą, gdyż jest tylko parę firm przewozowych w Krakowie, które organizują wyjazdy do Holandii. Taka sytuacja ma korzystny wpływ na pasażerów, bo każdy się stara, żeby podróż była szybka i przyjemna, a klient jeszcze wrócił.