Detale przyciągające uwagę

Detale przyciągające uwagę

Od zawsze marzyłam, aby po otrzymaniu prawa jazdy móc przejechać się luksusowym samochodem. Ale najbardziej pragnęłam wsiąść do Mercedesa CLS, który swoim wyglądem przyciąga wzrok każdego. Nie można przejść obojętnie obok tak cudownego samochodu. Aż pewnego dnia nadarzyła się świetna okazja. Rodzice na moje urodziny wykupili mi możliwość przejazdu za kierownicą właśnie moim wymarzonym samochodem.

Mercedes z prawdziwego zdarzenia

kierownica amgGdy tylko wsiadłam czułam się jak w niebie. Skórzana tapicerka w jasnym kolorze, komputer pokładowy, ale największą uwagę przykuła kierownica amg. Nigdy nie widziałam tak wyjątkowej kierownicy, która dopełniałaby wnętrze samochodu. Zawsze uważałam, że służy ona tylko do kierowania samochodem, jest obowiązkowym elementem wyposażenia i to tyle. Jednak po jeździe CLS zmieniłam zdanie. Dowiedziałam się, że jest to kierownica limitowana, która nie występuje w każdym mercedesie. Komfort jazdy był znacznie lepszy, kiedy mogłam wszystkim sterować z poziomu kierownicy. Posiadała ona mnóstwo funkcji, między innymi połączenie z radiem oraz tempomat, bardzo przydatny podczas dłuższych tras. Ale największe wrażenie zrobiły na mnie łopatki do zmiany biegów. Nigdy nie spotkałam się z możliwością przełączenia biegów z poziomu kierownicy. Jest to strasznie wygodna opcja. Po całej jeździe postanowiłam sprawdzić jakie jeszcze możliwości posiada ten gadżet, których nie zdążyłam odkryć. Okazało się, że jest ich całe mnóstwo. Kierownica multimedialna ma jeszcze przede mną wiele tajemnic, ale od dzisiaj wiem, że właśnie AMG będzie spełnieniem moich marzeń.

Przejażdżka tak ekskluzywnym samochodem zrobiła na mnie duże wrażenie i wpłynęła na moje samochodowe upodobania. Nigdy nie zapomnę przejażdżki mercedesem w automacie z tak doposażoną kierownicą, jaką okazał się model AMG.