Dwukomorowe szamba z betonu

Dwukomorowe szamba z betonu

Podczas budowy domu znajdziesz sie na etapie, w którym należy zaplanować instalację kanalizacyjną oraz hydrauliczną. Na pewno staniesz przed wyborem szamba. W sklepach można wybrać jednokomorowe lub dwukomorowe. Które jest lepsze? Cena produktu nie ma znaczenia, ponieważ liczy się to, jaki będzie koszt używania takiego zbiornika. Ja polecam dwukomorowe, wykonane z betonu.

Polecane szamba dwukomorowe

wytrzymałe szambo betonowe dwukomoroweSzambo powinno być wytrzymałe, a także sprawiać, że dzięki niemu oszczędzimy pieniądze. Bardzo polecam wytrzymałe szambo betonowe dwukomorowe, ponieważ jest bardziej praktyczne i pozwoli Ci zaoszczędzić wodę oraz czas. Zapewne zastanawiasz się, po co są te dwie komory. Sprawa jest bardzo prosta. W jednej komorze gromadzone są nieczystości, natomiast w drugiej jest mechanizm, który za pomocą filtra oczyszcza wodę. W drugiej komorze zastosowane pompę, która pozwala pobrać czystą wodę i z niej korzystać. Można ją podłączyć na przykład do domu, jako drugie źródło wody. Niektórzy montują przewód z tą wodą do spłuczki w toalecie, aby oszczędzić wiele litrów wody. Jest to bardzo opłacalne. Plus jest tak, że szambo jest wytrzymałe. Zastosowanie zbrojonego betonu sprawia, że nie ma szans na jego pęknięcie oraz zawalenie się gleby, która znajduje się nad nim. Możesz nawet w tym miejscu przejechać samochodem, a na pewno nic złego się nie stanie. Beton to bardzo trwały i mocny materiał do tworzenia szamb.

Na pewno człowiek, który będzie zajmował się wykonaniem Twojej instalacji poleci Ci takie szambo. Warto go posłuchać, ponieważ system jest niesamowicie wydajny. Woda, która jest filtrowana w drugiej komorze nadaje się do picia. Jest krystalicznie czysta. Poza tym takie szamba należy opróżniać dużo rzadziej, co generuje kolejną oszczędność.