Nowy serwis obiadowy

Nowy serwis obiadowy

 

Przez całe lata mieszkania w wynajmowanych pokojach, a potem mieszkaniach, nie przejmowałam się nigdy kupowaniem ładnej zastawy stołowej. Niektóre rzeczy ginęły w transporcie, inne się tłukły, aż w końcu doszło do tego, że miałam w posiadaniu naczynia z, na oko, dziesięciu różnych serwisów, a w takim samym stylu może ze trzy talerze.

Kupno serwisu obiadowo-kawowego

serwis obiadowo kawowyWraz z kupnem mieszkania na własność pojawił się problem z wyposażeniem kuchni. Na swoim trochę wstyd podejmować gości, dając im talerze z innych zestawów. Co prawda kupiłam kilka takich samych talerzyków, ale było to rozwiązanie tymczasowe, na dłuższą metę zupełnie niewystarczające. Potrzebowałam serwis obiadowo kawowy z prawdziwego zdarzenia, który będę mogła z dumą postawić na stole. Najlepiej taki, który zawiera naprawdę dużo elementów, żebym nie miała nigdy więcej problemu z niedopasowanymi częściami stołowej zastawy. Poszukiwania rozpoczęłam w sieci, ponieważ ceny większości serwisów dostępnych w zwykłych sklepach wydawały mi się kosmiczne. Duży zestaw obiadowo-kawowy to jednak rzadki zakup. Trafiłam na stronę sklepu, który miał w ofercie serwisy wielu popularnych producentów, którzy od lat istnieją na rynku i mają w ofercie zastawę stołową z naprawdę dużym wyborem naczyń. Zdecydowałam się kupić jeden z większych serwisów, taki na dwanaście osób. W jego skład wchodziły talerze obiadowe, deserowe, miski, miseczki, półmiski. Do tego filiżanki ze spodkami, dzbanek i cukiernica oraz jeszcze kilka innych elementów.

Zastawa jest utrzymana w jasnej, klasycznej tonacji, ozdobiona delikatnym wzorem. Wydaje mi się dość uniwersalna, odpowiednia na wszystkie okazje, nie tylko zwykły obiad czy kawę, ale też na rodzinne uroczystości. Jest to jeden z bardziej popularnych wzorów serwisów, więc w razie potrzeby mogę dokupić do niego pojedyncze naczynia.