Oczyszczanie mieszkania z bakterii i grzybów

Oczyszczanie mieszkania z bakterii i grzybów

Każdy z nas pragnie, aby dom cieszył się pełną czystością i higieną. Jednak samo sprzątanie, odkurzanie i mycie nie wystarczy, bowiem w taki sposób nie pozbędziemy się drobnych, ale za to niebezpiecznych bakterii, grzybów i roztoczy, które stanowią realne zagrożenie zdrowia – są alergenami, mogą powodować astmę, problemy skórne i inne problemy zdrowotne. 

Po co ozonować mieszkanie? 

ozonowanie mieszkaniaOzon to odmiana tlenu, który jest gazem niepalnym, bezwonnym, rozpuszczalnym w wodzie i naturalnie występuje w środowisku, a nazwę tę możemy kojarzyć z popularną dziurą ozonową. Wypełnienie mieszkania ozonem przy pomocy specjalnego urządzenia ma za zadanie sanityzację mieszkania, a więc usunięcie wszelkich bakterii, roztoczy i pleśni z każdego zakątka lokalu. Ozon pozostawia naturalnie czyste powietrze, które możemy kojarzyć z zapachem unoszącym się po burzy, bowiem powstaje w czasie wyładowań atmosferycznych. Ozonowanie mieszkania to również sposób, aby pozbyć się uciążliwych zapachów, a przy okazji zadbać o zdrowie członków rodziny. Ważne, że podczas tego zabiegu nie stosuje się żadnych środków chemicznych, co oznacza, że jest to w pełni naturalny zabieg. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie w przypadku hal, lokali gastronomicznych, gabinetów lekarskich i dentystycznych i wielu innych, które wymagają sterylnej przestrzeni i w pełni zachowanych zasad higieny. 

Ozonowanie to usługa, która oczyszcza mieszkanie ze szkodliwych bakterii, grzybów i pasożytów. Warto stosować ten zabieg regularnie, bowiem wtedy będziemy mieli pewność, że powietrze w naszym domu jest czyste i nie zagraża domownikom. Do wykonania tej usługi należy wezwać specjalną ekipę, bowiem duże natężenie ozonu może spowodować otrucie i należy podejść do tego w sposób profesjonalny i odpowiednio zabezpieczyć lokal.