Praca w gospodarstwie z pomocą miniładowarki

Praca w gospodarstwie z pomocą miniładowarki

Podczas codziennej pracy w gospodarstwie używanych jest wiele maszyn. Niektóre z nich przeznaczone są głównie do przenoszenia rzeczy, których człowiek nie jest w stanie sam udźwignąć. Oczywiście najczęściej używany jest traktor, jednak nie jest on w stanie sprostać wszystkim naszym wymaganiom.

Zalety posiadania miniładowarki rolniczej

miniładowarki rolniczeObecnie na rynku jesteśmy w stanie dostać wszystkie potrzebne nam narzędzia. Jeśli często zajmujemy się przewożeniem wielkogabarytowych rzeczy, a posiadamy tylko ciągnik z ładowaczem czołowym, nie ze wszystkim możemy dać sobie radę. Nasze potrzeby mogą zaspokoić miniładowarki rolnicze. Największą zaletą jest oczywiście ich rozmiar. Na rynku dostępne są modele, których szerokość nie przekracza 1 metra. Przy takich wymiarach są one dobrym rozwiązaniem dla małych gospodarstw, w których wykonuje się dużo prac na podwórzu. Najmniejsze z nich są w stanie udźwignąć od 400 do 500 kilogramów, a te największe gabarytowo nawet do 2 ton. Kolejną równie ważną zaletą jest ich osprzęt. Niektóry firmy mogą zaproponować nam nawet do 100 rodzajów przystawek. Te najpopularniejsze to: widły, chwytak oraz łyżka. Oczywiście nie jest to sprzęt, którym możemy poruszać się szybko. Silniki miniładowarek nie przekraczają 50 KM. Jednak nie jest to dużą przeszkodą, ponieważ przy przewożeniu bel słomy, czy palet nie jesteśmy w stanie jechać szybko. Ponadto w Polsce poruszając się tego typu sprzętem po jezdni, największa prędkość z jaką możemy jechać to 40 km/h.

Posiadanie miniładowarki rolniczej pozwala nam nie tylko przyśpieszyć naszą pracę, ale również ją usprawnić. Jeśli posiadamy małe gospodarstwo, w którym inwestujemy w zwierzęta i uprawę roślin, wybór tego typu sprzętu będzie dla nas najlepszy i pozwoli odciążyć nasze ciało.