Rodzaje terminali płatniczych

Rodzaje terminali płatniczych

Ludzie starszej daty mogą być przywiązani do formy gotówkowej, bo tylko taką znali przez całe swoje życie. Natomiast ludzie młodzi coraz częściej chcą płacić tylko kartą płatniczą i nie martwić się dostępną w kieszeni gotówką.

Wybór najlepszego terminala płatniczego

terminal płatniczy cenaJeżeli prowadzimy sklep, restauracje, czy salon usługowy, to jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, to powinniśmy się zastanowić nad wprowadzeniem bezgotówkowej formy zapłaty. Takie rozwiązanie z pewnością przyciągnie nowych klientów i wygeneruje większe zyski. Dobry terminal płatniczy cena jego zależy od modelu. Jeżeli prowadzimy stacjonarny biznes taki jak na przykład sklep spożywczy, to najlepszy i najtańszy będzie terminal stacjonarny, który cały czas znajduje się w jednym miejscu i jest na stałe podłączony do sieci internetowej oraz do zasilania elektrycznego. Taki terminal posiada też funkcję wydruku potwierdzenia transakcji, bo w środku ma rolkę z papierem. Prowadząc biznes objazdowy, taki jak dowożenie jedzenia do domu i płatność odbywa się przy odbiorze, to najlepiej się sprawdzi mobilny terminal płatniczy. Jest on wygodny w użyciu i możemy go zabrać w dowolne miejsce, gdzie jest zasięg, bo łączy się on z dowolną siecią internetową dzięki wbudowanej karcie SIM. Ostatnim modelem terminala jest przenośny, który co prawda nie musi być podłączony do zasilania i sieci kablem, ale ma ograniczony zasięg. Świetnie się sprawdzi w restauracjach. Dobry terminal kosztuje około trzystu złotych, ale możemy go wykupić w abonamencie.

Terminale płatnicze obecnie posiadają niewielkie rozmiary i są bardzo łatwe w użyciu. Prawie każdy sklep ma go na swoim wyposażeniu, bo skutecznie zwiększa zyski. Obsługują one wszystkie rodzaje kart płatniczych i kredytowych, nawet z innych krajów.