W jakich klatkach trzymać kury?

W jakich klatkach trzymać kury?

W hodowlach kury trzymane są zazwyczaj w klatkach. Zapobiega to przede wszystkim ich ucieczkom. Czasem również zdarza się tak, że kury się po prostu wzajemnie nie tolerują. Na początku przebywają w swoich odchowalnikach, a później przenoszone są do specjalnych klatek.

Jak wygląda klatka dla kury?

klatki dla kur z karmidłemJest w niej wszystko to, czego potrzebuje kura. Przede wszystkim takie klatki są dość duże. Ich wielkość musi być spora, by kura mogła się swobodnie poruszać. Czasem możemy spotkać takie klatki, w których umieszczanych jest kilka kur. Wówczas są one już naprawdę potężne. Obecnie mamy specjalne klatki dla kur z karmidłem. Każda kura ma w swojej klatce karmidło, które jest na bieżąco uzupełniane. Ma ona więc stały dostęp do pożywienia. Podobnie zresztą jest z wodą. Ma swoje poidło, które zawsze jest pełne wody. W takich klatkach bardzo ciekawie jest rozwiązany problem odchodów. Otóż klatka ma poniżej tacę, na którą spadają wszystkie odchody. Służy to przede wszystkim temu, by kura miała czysto i nie musiała brodzić w swoich odchodach. Bardzo ciężko byłoby bowiem cały czas mieć pod kontrolą to, żeby kura miała czysto w swojej klatce. Takie coś jest również wygodne dla hodowców. Mogą oni z łatwością wyjąć taką tacę i ją wyczyścić. Wyciąganie kury z klatki i czyszczenie jej byłoby bardzo kłopotliwe. A tak mogą zrobić to z o wiele większą łatwością. Takie klatki powinni mieć wszyscy hodowcy. Są one nie tylko wygodne w użyciu dla nich samych, ale i dla kur, które się w nich znajdują.

Dziś mamy w Polsce wielu hodowców, którzy hodują właśnie kury. Muszą mieć oni profesjonale sprzęty, które pozwolą im na efektywną i korzystną hodowlę. Takie klatki bardzo ułatwią im pracę i będą komfortowe dla zwierząt, które hodują. A o to dokładnie chodzi w każdej hodowli.