Wypoczynek w Borach Tucholskich

Wypoczynek w Borach Tucholskich

Polska to piękny kraj pełen zróżnicowanych terenów i krajobrazów. Morze, jeziora, czy wysokie góry zaliczane są do najchętniej odwiedzanych miejsc na turystycznej mapie państwa. Istnieją również inne ciekawe zakątki, które ze względu na swoją niezwykłość i tajemniczość każdego roku przyciągają wielu zwiedzających. Jednym z takim miejsc są Bory Tucholskie.

Dlaczego warto odwiedzić Bory Tucholskie?

agroturystyka bory tucholskieBory Tucholskie uznawane są za jeden z największych i najpiękniejszych kompleksów borów sosnowych w naszym kraju. Znajdują się one w województwie kujawsko – pomorskim w dorzeczu rzek Brdy i Wdy. Prócz okazałych sosen znajdziemy tutaj również dęby, brzozy, graby czy osiki. Dodatkowo możemy podziwiać tutaj fragmenty pierwotnej puszczy oraz rzadko spotykane już gatunki zwierząt, takie jak wydra, orzeł bielik, żuraw czy głuszec. Prócz malowniczych krajobrazów pełnych niezwykłej fauny i flory znajduje się tutaj również dużo jezior oraz pomniejszych strug, które dodają tajemniczości i dzikości. Ze względu na swoją atrakcyjność i bliski kontakt z naturą Bory Tucholskie coraz chętniej odwiedzane są przez turystów zarówno z całej Polski, jak i zagranicy. Przyjezdni goście mogą odwiedzić nie tylko Park Narodowy, ale i cztery inne Parki Krajobrazowe, które charakteryzują się niezwykłą fauną i florą. Duże znaczenie na tych terenach ma również agroturystyka Bory Tucholskie pozwalają przyjezdnym spędzić czas w gospodarstwach kaszubskiej czy kociewskiej ludności. Turyści mogą zobaczyć życie tutejszych mieszkańców od środka, poznać ich gwarę oraz staropolskie tradycje. Inne ciekawe miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Borach Tucholskich, to między innymi Kręgi Kamienne w Odrach oraz Akwedukt w Fojutowie.

Niezwykłość i tajemniczość Borów Tucholskich sprawia, że każdego roku miejsce te odwiedzane jest przez wielu turystów. Niecodzienna fauna i flora połączona z malowniczymi krajobrazami sprawia, że przyjezdni chętnie tutaj odpoczywają i spędzają wolny czas. Do najciekawszych atrakcji zalicza się Park Narodowy, gospodarstwa agroturystyczne oraz znany Akwedukt czy Kamienne Kręgi.