Zabezpieczenie towaru za pomocą folii bąbelkowej

Zabezpieczenie towaru za pomocą folii bąbelkowej

 

Pakowanie przedmiotów przed wysyłką wymaga zastosowania odpowiednich materiałów, które dzięki swoim właściwością są w stanie ochronić przesyłkę przed uszkodzeniem. Powszechnie stosowanym materiałem są między innymi kartony, które zapobiegają przemieszczaniu się przedmiotu w ich wnętrzu. W ten sposób towar zabezpieczany jest przed jego uszkodzeniem podczas podróży. 

Produkcja materiałów zabezpieczających

folia pęcherzykowa producentW przypadku bardziej wartościowych sprzętów wewnątrz kartonów znajdują się jeszcze specjalne profile wykonane ze styropianu, które mają zapobiec najmniejszym choćby ruchom a co za tym idzie zapewniają one pełne bezpieczeństwo przesyłki. W logistyce powszechnie stosowana jest również folia bąbelkowa, która umożliwia szybkie zapakowanie przedmiotu i jego zabezpieczenie przed wysyłką. Warto dodać, że ze względu na zdolność do absorbowania różnego rodzaju sił mechanicznych folie pęcherzykowe są powszechnie stosowanym materiałem we wszystkich magazynach firmowych. Właśnie dlatego wiele przedsiębiorstw poszukuje dostawcy tego typu materiałów, który przy większych zamówieniach jest w stanie udzielić rabatów na zakup. Powszechnie poszukiwane są materiały takie folia pęcherzykowa producent oraz dystrybutor tych materiałów działający zarówno lokalnie jak i również w skali kraju. Każdy producent wytwarza wyrób o określonych właściwościach. Warto więc przed złożeniem zapytania ofertowego zorientować się w ofercie danego przedsiębiorstwa.

Często są bowiem poszukiwane wysoko specjalistyczne materiały takie jak chociażby folie ESD, które są stosowane w elektronice. Jeśli w ofercie producenta nie ma wymaganego wyrobu warto skontaktować się z przedstawicielem w celu złożenia zapytania o dany produkt. Często zdarza się sytuacja, w której producent jest bowiem w stanie wytworzyć partię wyrobu według wytycznych zleceniodawcy. Jest to niewątpliwa zaleta współpracy z dostawcą i wytwórcą tego typu materiałów.