Zastosowanie anemometrów w różnych dziedzinach

Zastosowanie anemometrów w różnych dziedzinach

Anemometr mierzy prędkość wiatru. W pomieszczeniach wewnętrznych anemometr mierzy prędkość powietrza lub przepływ powietrza. Natężenie przepływu powietrza w budynkach jest często mierzone w stopach sześciennych na minutę przy użyciu anemometru, w celu oceny działania systemów i urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Jakie anemometry można kupić w sklepach?

anemometr sklepIstnieją różnorodne produkty do pomiarów, które spełniają wymagania dotyczące pomiaru przepływu powietrza i pomiaru prędkości wiatru dla profesjonalistów z branż takich jak budownictwo, energia morska i energia wiatru. Zawierają się w tym anemometry gorącokanałowe, termo-anemometry, rura Pitota, anemometry szklane, anemometry wirujące i anemometry wirnikowe z okapami wychwytującymi. Ponadto hobbystom, takim jak entuzjaści żeglarstwa, kitesurfingu i innych sportów wodnych, wykorzystuje się dokładny i niedrogi cyfrowy anemometr ręczny i przenośne produkty w celu oceny warunków wiatru na zewnątrz. Anemometr sklep zwykle zawiera w swoim asortymencie urządzenia dostosowane do wszystkich dziedzin, zarówno dla amatorów, jak i stacji meteorologicznych w celu kontroli oraz monitorowania wiatru. Umożliwia to wydawanie ostrzeżeń dotyczących silnych wiatrów oraz tworzenie statystyk meteorologicznych, na podstawie których naukowcy tworzą prognozy. Anemometry rejestrujące dane często mają pamięć wewnętrzną lub kartę SD, port USB i opcjonalne oprogramowanie do szczegółowej analizy przez komputer.

Oprócz prędkości wiatru i powietrza wielofunkcyjne anemometry mierzą dodatkowe parametry, takie jak temperatura i wilgotność. W zależności od modelu anemometr może również posiadać funkcję rejestrowania danych lub rejestrowania danych w celu wykonywania pomiarów przez długi czas lub przez określony czas.